Informace o nás a o masážích

Co se týká informací o našich osobách, dá se říct prakticky jedno jediné. Masáže se staly naší radostí již před tím, než jsme se rozhodli je nabídnout ostatním lidem. Donedávna jsme je provozovali hlavně jako koníček pro naše přátele a známé. Hlavně jejich reakce nás přesvědčily o tom, že by bylo škoda neukázat krásu masáže i ostatním lidem a neumožnit jim v dnešní uspěchané době odpočinout si u takového umění relaxace.

Jsme řádní absolventi  Centra Regeneračního vzdělávání s akreditací MŠMT ČR(povoleno pod č.j. 26 201/04-20-516). Dále zvyšujeme svoje kvalifikace účastí na dalších školeních a máme nyní akreditaci na poskytování následujicích masáží:    

 

Co je to masáž

Masáž je umění dotyku. Je to umění, které lze použít k utišení bolesti, zmírnění napětí a uklidnění.  Pro mnohé z nás jsou bolesti v zádech  běžným pocitem, zvykli jsme si na něj. Často si teprve až po masáži uvědomíme, že naše svaly byly namožené, bolestivě napjaté a že překonávání nepříjemných pocitů s tím spojených nás stojí spoustu energie.
Masáž nám dá ochutnat pocit uvolnění a pozitivního naladění, můžeme náhle volně dýchat, pohybovat se.

Účinky masáže

Masážními hmaty dosáhneme v organismu nějaké odezvy, určitého léčebného účinku, a to nejen v místě působení, ale i na vzdálených místech nebo dokonce v celém organismu.

REFLEXNÍ
Masáží lze podráždit nebo tlumit kožní i hluboké receptory. Přes tyto receptory se reflexně ovlivňuje i centrální nervová soustava a tato pak zpětně může mít vliv i na ostatní orgány těla. Vzruchy přenesené nervovými drahami do mozku mají vliv nejen na jeho řídící a regulační činnost, ale i na psychiku, čímž se dá vysvětlit zklidňující nebo naopak dráždivý, stimulující účinek masáže. Působením na nervová zakončení v kůži lze masáži zmírnit nebo utlumit kožní bolest.

BIOCHEMICKÝ
Působení jednotlivých masérských hmatů způsobuje uvolňování histaminových látek, jejichž účinek se projevuje rozšířením kapilár. Dochází k lepšímu prokrvení masírované oblasti, což se projeví zčervenáním a zvýšením teploty těla, zlepšením látkové výměny.

MECHANICKÝ

Mechanickým působením dojde především k odstranění povrchových zrohovatělých buněk pokožky a tím k uvolnění pórů. Urychluje se nejen krevní, ale i mízní oběh, tím se zrychluje odstraňování tzv. únavových látek a dalších zplodin látkové výměny. Zlepšuje se vstřebávání různých výpotků a krevních výronů. Hlubšími masážními hmaty lze rozrušit svalové zatvrdliny, srůsty, eventuálně jizevnatou tkáň v kloubních pouzdrech nebo šlachových pochvách. Urychluje se odstraňování únavy po namáhavých výkonech, zmírní se případná bolest. Zotavení je díky masáži mnohem rychlejší než po pasivním odpočinku.

Výše uvedené účinky masáže působí současně a odezva v organismu je vždy komplexní. Účinek masáže je závislý především na působení jednotlivých hmatů, na intenzitě, rychlosti, vlastním provedení, směru a vlivu pomocných masážích prostředků, ale i na vlivu prostředí, kde se masáž provádí, na momentálním stavu masírovaného i maséra a na řadě dalších okolností.